Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / Taliban’dan Dostum’un konvoyuna pusu

Taliban’dan Dostum’un konvoyuna pusu

Afganistan’da Taliban ile mücadeleye giren General raşid Dostum’un konvoyu pusuya düşürüldü. Saldırıda Dostum hafif yaralanırken çok sayıda askeri hayatını kaybetti

Afganistan Birinci Başkan Yardımcısı Özbek asıllı General Abdül Raşid Dostum’un Faryab’ta Taliban’a yönelik başlattığı operasyonu sırasında konvoyuna saldırı gerçekleştirildi.

Yerel yetkililer konvoya yapılan saldırıda Dostum’un 10 askerinin hayatını kaybettiğini 15 askerin ise yaralandığını bildirdi.

Afganistan’ın kuzeyinde Taliban tarafından pusuya düşürülen konvoyda General Dostum’un da hafif olarak yaralandığı öne sürüldü.

Raşid Dostum DAEŞ’e yönelik başlattığı operasyonda ülkenin kuzeyine 7 bin asker dağıttığını açıklamıştı. Genel Dostum hafta sonu komutanlarıyla birlikte düzenlediği toplantıda, Faryab, Cevizcan ve Sar e pol şehirlerinde geniş bir operasyona başlayacaklarını açıklamıştı.

HELMAND’DA TALİBANLA ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Helmand’da ise çatışmalar devam ediyor. Faryab’da ise cumhurbaşkanı birinci yardımcısı general Abdul Raşit Dostum ile Taliban militanları arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı ve Dostum’un bu bölgede en az 20’ye yakın adamını kaybettiği iddia ediliyor.

dunyabulteni

Ayrıca...

Pakistan’da zamlar ve IMF anlaşması protesto edildi

Pakistan’da son dönemde yaşanan zamlar, işsizlik ve Uluslararası Para Fonu’yla yapılan anlaşma protesto edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir